מכללות לדתיות

היתרונות של מכללות לדתיות

השאלה הגדולה והמשמעותית ביותר בקרב קהילות חרדיות בכל רחבי הארץ, היא שאלת האיזון שבין אורח החיים החרדיים לבין היציאה לשוק העבודה. ובשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר גברים ונשים צעירים מקרב הקהילה החרדית, שמבקשים לשנות את הסטטוס קוו ולשלב באורח החיים היומיומי שלהם גם עבודה באפיק קריירה מקצועי שמחייב אותם לצאת לתקופת לימודים. מכללות לדתיות ברחבי הארץ, יוצרות את הבסיס האקדמי להשתלבות בשוק העבודה, ובמקביל מתאימות את תהליך הלימודים ורכישת השכלה לרקע החינוכי וגם לעולם התוכן הדתי, ממנו מגיעות התלמידות. ואכן, מבחינתן של תלמידות רבות, הפנייה לעזרת אילנית אלימלך  כדי לחפש מכללות לדתיות, היא הדרך הכי טובה לייצר את הבסיס לחיים טובים יותר לכל אחד ואחת מבני ובנות המשפחה.
מה הם היתרונות של מכללות לדתיות?
היתרונות של מכללות לדתיות על פני פנייה למוסדות לימוד אקדמיים של הציבור הכללי, הוא קודם כל בהבנה של אורח החיים של התלמידות. לא אחת, תלמידות שמגיעות למכללות, הן תלמידות שהן בעצם הם המפרנסות העיקריות של המשפחה, או לכל הפחות האחראיות לגידול הילדים. לכן הן צריכות לשלב בין האחריות לתהליך ההשכלה שלהן, לבין מטלת גידול הילדים, מה שיכול לייצר קונפליקטים ואתגרים מיוחדים. כמו כן, במקרים רבים מדובר על לימודים בהפרדה, שדורשים משאבים מיוחדים מהמכללה, גם מבחינה לוגיסטית אבל גם מבחינת התוכן של השיעורים והקורסים.
ההשכלה היא המטרה, והדרך היא ההתאמה לצרכים שלך
בסופו של יום, המטרה המרכזית שלכם בתהליך הרישום רישום ללימודים גבוהים, היא הבנייה של קריירה מוצלחת שתתרום גם למשפחה שלך אבל גם לחברה באופן כללי. יחד עם זאת, אם המטרה היא השכלה, זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על אורחות החיים ועל הערכים שמלווים אתכם מילדות ומכתיבים את החיים שלכם. כשיש מכללות ויועצים, כמו אילנית אלימלך , שמסוגלים להציע לכם את התנאים שעומדים בדרישות שלכם כדי ללמוד מקצוע, החיים בתור דתייה שמעוניינת לצבור השכלה גבוהה, הופכים להיות הרבה יותר פשוטים והרבה יותר נגישים ממה שדמיינתם לעצמכם.